Tři regionální letiště přešla do majetku krajů

Regionální letiště Ostrava - Mošnov, Brno - Tuřany a Karlovy Vary - Olšová Vrata přejdou od začátku července na kraje. O převodu letišť rozhodla vláda letos v květnu a ministr dopravy Milan Šimonovský dnes hejtmanům slavnostně předal rozhodnutí o převodu a dokumentaci k letištím. Končí tak dlouhé období vyjednávání a diskusí o tom, zda a jakým způsobem celé letištní areály převést ze správy státu. Převod se týká kromě všech zaměstnanců také majetku za zhruba jednu a půl miliardy korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

letadla | Foto: Pavel Novák

Ministr Šimonovský je přesvědčen, že o mošnovské letiště bude v dalších letech dobře postaráno. "Právě to převedení do majetku krajů může znamenat, že kraje, které jsou blízko, udělají z těchto letišť vstupní bránu do celé Evropy, protože dopravní dostupnost nejen po silnici nebo železnici je nesmírně významný růstový potenciál. Já věřím, že právě letiště Ostrava-Mošnov se takovým impulsem stane."

Celkem budou převedena tři regionální letiště. Jihomoravský kraj převezmě letiště v Brně-Tuřanech a Karlovarský dostane vzdušný přístav v Olšových Vratech. Symbolický klíč od tohoto letiště převzal karlovarský hejtman Josef Pavel. "Pro Karlovarský kraj je to velká výzva a bude jen na nás, abychom dokázali letiště ještě více oživit o další mezinárodní spoje, čímž dojde k celkovému oživení cestovního ruchu a lázeňství v regionu."

Markéta Kaclová, Jiří Brechličuk , Martin Knitl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme