Tripartita na Ostravsku jednala o vývoji regionu

V Ostravě se sešla tripartita, aby jednala o rozvoji infrastruktury regionu, restrukturalizaci a vývoji nezaměstnanosti v Moravskoslezském kraji. Účastníci jednání také podpořili memorandum o dodržování plánů na výstavbu dálnice a hovořilo se třeba o vytvoření regionálního fondu, ze kterého by se měly platit krajské projekty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stavba dálnice | Foto: Česká televize

Na jednání se podle ředitele Sdružení pro obnovu severní Moravy a Slezska Víta Rupricha rozpoutala o výstavbě dálnice D47 bouřlivá diskuse: "Dosti razantně tam vystoupili odboráři, kteří tvrdili, že pokud se tady některé věci nerozhýbou, tak odbory ztrácejí trpělivost. Potom bylo podpořeno, že by měl být vytvořen nějaký monitorovací výbor tady v regionu, který by pomáhal tomu, aby ta dálnice je stavěna v termínech, ať se na tom podílejí nebo ostravské firmy nebo krajské firmy, ať to zvýší zaměstnanost anebo nastartuje ty věci, o kterých bylo tvrzeno, že ta dálnice může napravit."

Na jednání tripartity v Ostravě se hovořilo i o vytvoření regionálního fondu, ze kterého by se měly platit krajské projekty. Vedoucí odboru poradců premiéra účastníkům oznámila, že takový fond už se připravuje. Ruprich upřesnil, že peníze z něj by měl spravovat kraj. "Je to vlastně fond, kde jsou zdroje státní, zdroje samosprávy, zdroje soukromé, zdroje Evropské unie. To znamená to, co tady stát naléval prostřednictvím státních dotací, tak by mělo být děláno prostřednictví tohoto fondu. Mělo by to být zaměřeno hlavně na malé a střední firmy."

Založení fondu na podporu zaměstnanosti je podmíněno přijetím takzvaného restrukturalizačního zákona, na kterém pracuje vláda.

Markéta Kaclová, Gabriela Všolková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme