Tripartita představila 13 bodů na ozdravení české ekonomiky

Tripartita navrhuje 13 bodů jak vyvést ekonomiku z krize. Rada hospodářské a sociální dohody se na svém dnešním jednání shodla na 13 konkrétních opatřeních, které mají pomoci české ekonomice v hospodářské krizi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér Jan Fischer, předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Jaroslav Zavadil a prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Míl | Zdroj: ČTK

Jsou mezi nimi například dostavba Jaderné elektrárny Temelín, rekonstrukce uhelné elektrárny Prunéřov, vybudování jezů na Labi či audit výdajů ze státního rozpočtu.

Na 3. června je podle premiéra Jana Fischera naplánováno mimořádné zasedání tripartity, kde zástupci zaměstnavatelů, odborů i ministři zhodnotí naplňování těchto opatření:

„Přehodnotí se naprosto věcně plnění třináctky úkolů, které považujeme za významné proto, že by nejvíc měly vést k posílení a zlepšení podnikatelského prostředí, úrovně a efektivnosti státní služby, zabránění odtoku veřejných peněz,“ řekl premiér a dodal:

„Jsou tam věci, které souvisí s dobudováním dopravní či průmyslové infrastruktury. Jsou to prostě věci, které by mohly pomoci k obnovení růstu.“

Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Jaroslav Zavadil Radiožurnálu řekl, že odbory mají eminentní zájem na tom, aby se řada věcí dostala do pohybu ještě před volbami a že tyto body bere také jako vzkaz nové vládě, která vznikne po volbách.

„Předpokládám, že se nám to podaří za podpory pana premiéra, jak bylo slíbeno, že sám dohlédne na to, aby se ministři zúčastnili těchto jednání, aby to mělo nějakou kontinuitu a nějaký význam,“ uvedl Jaroslav Zavadil.

Zbyněk Zykmund, Renata Mňuková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme