Tripartita ukončí jednání o plánu zaměstnanosti

Co dělat s nezaměstnaností v Česku? Hlavu si nad tímto tématem bude lámat tripartita. Zástupci vlády, odborářů a zaměstnavatelů mají totiž řešit akční plán zaměstnanosti. Dokument obsahuje opatření, která by měla nezaměstnanost u nás snížit. Odboráři a zaměstnanvatelé ale materiál vlády počátkem června kritizovali a považovali ho za nedostatečně připravený. Vysokou nezaměstnanost vyčítá vládě opozice. V České republice je stále přes půl milionu lidí bez práce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stavba | Foto: Metrostav

Odbory požadují, aby měl svého koordinátora, který bude na jeho realizaci dohlížet. Jinak podle místopředsedy konfederace odborových svazů Jaroslava Zavadila hrozí, že zůstane jen na papíře. "Ta problematika zaměstnanosti by měla být vnímána jako úkol celospolečenský a měly by se tam podílet všechny dotčené rezorty, sociální partneři, samozřejmě i územní samosprávní celky, především kraje. Pokud to nebude koordinováno, tak se domníváme, že nedojde k řadě věcí, které jsou v tom plánu vyjmenovány a ty věci prostě vyšumí."

Markéta Kaclová, Pavla Dluhoschová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme