Turismu v ČR povodně rozhodně nesvědčí, velké ztráty ale zatím nehrozí

Povodně mají nepříznivý dopad taky na cestovní ruch v České republice. Masivní ztráty v tomto odvětví ale podle odborníků nezpůsobí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Povodně v Děčíně | Foto: Filip Jandourek

Hoteliéři ani cestovní kanceláře zatím nezaznamenali větší rušení rezervací zahraničních i domácích turistů.

„Nás ta situace moc neovlivnila, storna jsme nedostávali. My jsme víceméně hned na začátku rozeslali všem našim klientům zprávu, že teda se něco děje, ale že to není až tak katastrofální, aby ty pobyty museli rušit. A opravdu teda prakticky nikdo nám tu rezervaci nezrušil,“ říká například Eva Písařová - Rafflová z pražské cestovní agentury La Bohem.

Jiná situace je ale v regionech, které byly nejvíce zasaženy povodněmi. Ztráty hotelům nebo cestovním agenturám vzniknou z rušení rezervací například v Saském nebo Českém Švýcarsku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaký budou mít povodně dopad na turismus zjišťoval redaktor Jan Beneš.

Jaké rozsáhlé budou, nechce zatím odhadovat ani ředitel agentury Czech Tourism Rostislav Vondruška: „Pokud třeba některé části budou zavřeny pro turisty, tak může dojít u některých lokalit až ke stoprocentním ztrátám během sezóny.“

Jaký přesně měly povodně dopad na cestovní ruch v celém Česku, se podle odborníků dozvíme až v průběhu léta.

Tou dobou budou mít statistici a analytici spočítané, kolik procent zahraničních i českých turistů odmítlo kvůli záplavám cestovat během dovolené po České republice, a jaký to mělo vliv na podnikatele v krajích.

Podle šéfa CzechTourism Rostislava Vondrušky by ale nemělo jít o závratná čísla.

Tomáš S. Šťástka, Jan Beneš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme