Musk za tři roky vrátí Twitter na burzu. Zvažuje zpoplatnění pro komerční a vládní uživatele

Šéf Tesly a Space X Elon Musk plánuje uvést sociální síť Twitter tři roky po její koupi znovu na akciovou burzu. S odkazem na své zdroje o tom píše na webu deník The Wall Street Journal. Miliardář podepsal dohodu o koupi Twitteru za 44 miliard dolarů (přes bilion Kč), kterou se firma po devíti letech z burzy stáhne. Komerční uživatelé budou za službu nejspíš platit.

New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šéf Tesly a Space X Elon Musk plánuje uvést sociální síť Twitter tři roky po její koupi znovu na akciovou burzu

Šéf Tesly a Space X Elon Musk plánuje uvést sociální síť Twitter tři roky po její koupi znovu na akciovou burzu | Foto: Nikolas Kokovlis/NurPhoto | Zdroj: Reuters

Muskovu smlouvu o koupi Twitteru ještě musejí schválit úřady a akcionáři. Očekává se, že proces bude dokončen ještě letos. Musk podle The Wall Street Journal pronesl výrok o znovuuvedení Twitteru na burzu před investory, od kterých se snaží získat pomoc pro financování svého nákupu.

„Twitter bude pro příležitostné uživatele vždy zdarma, ale pro komerční/vládní uživatele tu možná bude mírný poplatek,“ napsal v úterý Musk.

Šéf Tesly navrhuje pro Twitter řadu změn. Už dříve řekl, že ho chce vylepšit o nové funkce, zpřístupnit algoritmy jako open source pro zvýšení důvěry, poradit si se spamovacími roboty a všechny lidi ověřovat.

Tento týden na módní přehlídce Met Gala v Metropolitním muzeu umění (MET) také uvedl, že chce, aby Twitter byl transparentní ohledně řazení příspěvků a aby byl jeho software přístupný veřejné kritice.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme