Regulátoři v USA podle médií prošetřují Muskův nákup podílu v Twitteru. Tvrdil, že je pasivní akcionář

Americká Federální obchodní komise (FTC) zkoumá, zda šéf automobilky Tesla Elon Musk při koupi devítiprocentního podílu ve společnosti Twitter neporušil pravidla ohledně oznamování takovýchto transakcí. Informoval o tom server The Information s odvoláním na zdroje obeznámené se situací.

Washington Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Musk o koupi zhruba devítiprocentního podílu v Twitteru informoval 4. dubna ve zprávě pro Komisi pro cenné papíry a burzy

Musk o koupi zhruba devítiprocentního podílu v Twitteru informoval 4. dubna ve zprávě pro Komisi pro cenné papíry a burzy | Foto: Dado Ruvic | Zdroj: Reuters

FTC se podle zdrojů zabývá zejména tím, zda Musk začal akcie Twitteru nakupovat s cílem ovlivňovat vedení podniku, nebo zda chtěl být spíše pasivním akcionářem.

Trump odmítá návrat na twitter, chce upřednostnit vlastní platformu. Jeho poradci tomu nevěří

Číst článek

Musk o koupi zhruba devítiprocentního podílu informoval 4. dubna ve zprávě pro Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC), ve které podíl označil za pasivní. To okamžitě vyvolalo pochybnosti vzhledem k jeho veřejným komentářům ohledně toho, jak je Twitter řízen, upozornil server The Information.

V polovině dubna pak Musk přišel s nabídkou na převzetí celého podniku, kterou tento týden správní rada Twitteru jednohlasně schválila. Nyní musejí převzetí firmy za 44 miliard dolarů (zhruba bilion Kč) ještě odsouhlasit akcionáři a regulátoři.

Musk je nejbohatším člověkem na světě. Podle indexu miliardářů, který sestavuje agentura Bloomberg, dosahuje hodnota jeho majetku zhruba 253 miliard dolarů (téměř šest bilionů Kč). Časopis Time i ekonomický list Financial Times loni v prosinci vyhlásily Muska osobností roku.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme