USA 0:1 Česko

Twitter následuje kroky Facebooku. Ohlásil boj proti falešným zprávám a trollům

Sociální síť Twitter by měla být už za několik týdnů bezpečnější. Americká firma se chystá zavést změny, které budou bojovat proti nenávistnému obsahu i proti internetovým trollům, kteří na sítí záměrně provokují a štvou proti sobě uživatele.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Logo sociální sítě Twitter - cvrlikající ptáček | Zdroj: Reuters

Většina změn se odehraje na pozadí, takže je uživatelé neuvidí. Rozdíl možná ale postřehnou ve vyhledávání. To by mělo být nově bezpečnější. V základním nastavení se nebudou zobrazovat tweety, s potenciálně citlivým nebo urážlivým obsahem. Prioritně se také budou zobrazovat odpovědi s vyšší kvalitou.

Twitter brojí i proti takzvaným trollům. Ti se vyznačují tím, že chtějí všechny okolo provokovat. Používají k tomu často i několik účtů, kterými podporují či záměrně vyvrací vlastní názory. To se chystá Twitter omezit. Chce identifikovat uživatele, kteří měli v minulosti zablokovaný účet, aby si nemohli vytvořit další.

Twitter oznámil, že novinky začne zavádět během příštích týdnů. Snaží se tím odpovědět na kritiky, kterým vadí, že sociální síť v minulosti nedokázala řešit problémy s nenávistným a urážlivým obsahem. Zároveň ale nechce čelit nařčením z cenzury.

Nicméně podobná opatření už zavádí i další sociální síť Facebook a proti takzvaným hoaxům bojují i společnosti jako Google.

Matěj Štýs Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme