U čerpacích stanic platíme stále víc

Ceny benzínu pro konečného spotřebitele stále rostou. Prodejci se odvolávají na rostoucí ceny ropy na světových trzích. Průměrná cena benzínu Natural 95 stoupla za pouhé dva dny o 30 haléřů na 24,3 koruny za litr.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

čerpací stanice | Foto: BDX

Největší zdražení zaznamenal Severomoravský kraj, a to o 60 haléřů, na jižní Moravě nyní platí motoristé v průměru o 40 haléřů více. Nejdražší čerpadla má stále hlavním město s průměrem téměř 25 korun 5O haléřů za litr.

Zhruba o stejnou úroveň narostly v průměru i ceny nafty, která nyní přijde řidiče asi na 21 korun 50 haléřů za litr. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže prokázal tuzemským distributorům pohonných hmot nedovolené slaďování cen na trhu, tzv. kartelovou dohodu.

Rozhodnutí úřadu zatím nenabylo právní moci a trestané podniky se mohou proti tomu odvolat. Úřad jména firem nezveřejnil, vyšetřování antimonopolním úřadem potvrdily firmy Benzina, Shell a OMV, mezi dalšími by měly být Conoco a Agip.

Milan Kopp, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme