Ubývá podnikatelů v registru nespolehlivých plátců daně. Je jich téměř o 700 méně

Přibývá podnikatelů, kterým se podařilo opustit registr nespolehlivých plátců DPH. Vyplývá to z výzkumů společnosti Bisnode. V současné době se v registru nachází necelých šest a půl tisíce firem. Ubylo tak už téměř 700 firem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pivo, pípa, hospoda, alkohol, dph, | Foto: Martin Svozílek

Víc se podle společnosti Bisnode snaží živnostníci než společnosti s ručením omezeným.

„Status neplatiče je velice negativní informace o té společnosti. Automaticky se stává nespolehlivým obchodním partnerem,“ řekla Petra Štěpánová ze společnosti Bisnode.

Poslanci ve Sněmovně nechtějí chlebíčky a kávu s DPH. Není to ekonomická činnost, brání se

Číst článek

V registru nespolehlivých plátců DPH skončí každý, kdo dluží za poslední tři měsíce minimálně na DPH více než půl milionu korun. A také firma, která nemá v pořádku daňové doklady.

O vymazání z registru může firma požádat nejdříve po roce. A to se právě nelíbí podnikatelům. „Čekat dalších 12 měsíců, než ho někdo vymaže, je dlouhá doba, protože v té době je v podstatě odstřižen od dodávek,“ řekl Karel Havlíček z Asociace malých a středních podniků.

Registr nespolehlivých plátců daně z přidané hodnoty funguje v Česku od ledna 2013 a má omezit hlavně daňové úniky a podvody.

Tomáš Bystrý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme