Účtenková loterie na Slovensku představí první výherce. Šanci má asi čtvrt milionu lidí

Několika Slovákům dnes přijde esemeska nebo e-mail s velmi příjemnou zprávou: Vyhráli jste v účtenkové loterii. Možnost registrovat účtenky z nákupu a soutěžit s nimi o peněžní i věcné výhry zatím využily statisíce lidí. Státní účtenková loterie funguje na Slovensku od září a má omezit daňové úniky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na Slovensku mají účtenkovou loterii. | Foto: Vojtěch Berger

„Za každou účtenku z nákupu můžeš vyhrát až deset tisíc,“ hlásá sugestivní reklamní spot, který láká Slováky k účtenkové loterii.

Na řadu z nich to platí. Před prvním losováním bylo zaregistrováno víc než 7 milionů účtenek, které přihlásilo asi 250 tisíc hráčů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek o účtenkové loterii natočil zpravodaj ČRo na Slovensku Vojtěch Berger

Spekulovalo se o tom, že někteří zákazníci budou schválně rozdělovat větší nákupy na menší, aby dostali víc účtenek a zvýšili tak svoji šanci na výhru. Revoluce v zákaznickém chování se však nekonala.

„Žádné problémy s tím nám provozy nehlásí, že by si kterýkoli klient tyto účtenky přál nějakým způsobem rozdělit,“ říká Darina Haragová z obchodního řetězce TERNO Slovensko.

Průměrně si zatím každý soutěžící zaregistroval asi 28 účtenek. Loterie obsahuje dvě hry. V té první se rozdávají peníze, první cena je 10 tisíc eur. V té druhé pak věcné ceny, například auta.

I když některým lidem připadá účtenková loterie málo účinná či zbytečná, slovenské ministerstvo financí si zájem lidí o loterii pochvaluje. Už teď mu prý zákazníci hlásí mnohem víc nepoctivých obchodníků, kteří jim odmítli dát účtenku. Skutečný efekt loterie prý však bude vidět až za několik měsíců.

Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme