Účtenková loterie už přilákala čtvrt milionu lidí. První losování o ceny proběhne v listopadu

Do účtenkové loterie se zapojilo už asi čtvrt milionu lidí. Ti zaregistrovali víc než jeden milion účtenek. Ministerstvo financí spustilo hru 1. října. Soutěžící můžou vyhrát peníze i auto. Výherci se budou losovat každý měsíc, poprvé to bude v půlce listopadu. Ministerstvo si od loterie slibuje větší motivaci zákazníků k přebírání účtenek vydaných v elektronické evidenci tržeb.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aplikace Účtenkovka při spuštění na smartphonu iPhone společnosti Apple. (Ilustrační snímek) | Foto: Mockuuups | Zdroj: Fotobanka Smartmockups.com

Hru kritizují třeba Starostové a nezávislí. Ministerstvo financí podle nich porušuje zákon tím, že kvůli účtenkové loterii zpracovává rodná čísla obchodníků, a to bez jejich souhlasu.

Odklad účtenkové loterie požadují taky organizátoři petice za zrušení EET, kterou podepsalo 20 tisíc lidí. Loterie podle nich vede k udavačství, polarizuje společnost a slibovaných cílů nedosáhne.

Anna Horáčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme