Stránky účtenkovky v době zveřejňování výsledků nefungovaly. 'Šlo o hackerský útok,' řekla Schillerová

Web uctenkovka.cz napadli v den prvního slosování účtenkové loterie hackeři. Ve vysílání Radiožurnálu to řekla náměstkyně ministra financí pro daně a cla Alena Schillerová.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Na stránky, kde měly být zveřejněny výhry z historicky prvního losování v Česku, se večer nedalo dostat. Asi hodinu a půl byly nefunkční. Ministerstvo financí tak muselo zveřejnit výsledky jinak.

Účtenkovka už zná první vítěze. Web loterie ale nefunguval, výherní listinu zveřejnilo ministerstvo

Číst článek

Celou dobu také řešilo zprovoznění stránek. „Celou dobu jsem ve spojení s dodavatelskou firmou. Ta ten problém zanalyzovala. Došlo k hackerskému útoku, který firma odstraňuje a dává dohromady. Nicméně my jsme hned v 19.30 zveřejnili všechny údaje na webové stránce ministerstva financí www.mfcr.cz,“ řekla Schillerová Radiožurnálu.

Stránky loterie účtenkovka nefungovaly asi od středeční sedmé hodiny večer přibližně do půl deváté.

Jednadvacet tisíc výherních kódů z účtenek vylosovala společnost Sazka pomocí generátoru náhodných čísel. Lidé mohli získat výhry od stokoruny až po jeden milion korun.

Jeden výherce získal i osobní auto. Ceny hradí resort z veřejných peněz. Výherní kódy z účtenek se budou znovu losovat 15. prosince.

Kateřina Součková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme