Úklidové firmy mají napilno, lidé platí za jejich služby i tisíce korun

Češi si před Vánocemi stále častěji najímají úklidové firmy. Domácnosti, které si vyčištění bytu neobjednaly s dostatečným předstihem, už teď pravděpodobně nepochodí. Většina firem má totiž do konce Vánoc diáře plné objednávek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úklid | Foto: Michal Jarmoluk, Fotobanka Pixabay

Na předvánoční úklid si potrpí většina Čechů, skoro 90 procent (průzkum GEMoney). Každý jedenáctý začíná uklízet už začátkem listopadu. Profesionální firmu si ale najímají zhruba jen 2 procenta lidí.

Přesto je ale poptávka po úklidových firmách velká. Oproti třeba letním měsícům vzrostla i dvojnásobně. Podobný zájem zažívají podniky už jen o Velikonocích.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zájem Čechů o úklidové služby roste. Většina firem má do konce Vánoc diáře plné objednávek. Natáčela redaktorka Zuzana Švejdová

Mezi klienty úklidových firem patří hlavně mladé rodiny s dětmi. Roste ale i počet mužů-manažerů, kteří jsou pracovně vytížení, a na úklid už jim nezbývá čas.

Zájemci o úklid si můžou nechat vyčistit celý byt nebo zadat jen konkrétní práci. Ceny úklidu se odvíjí od počtu hodin, které firma v domě stráví.

„Když se jedná o nějaké dílčí věci, můžeme se pohybovat od 1200 či 1500 korun. Ty největší úklidy, které jsme letos dělali, třeba velké domy, mohou končit na 8 až 9 tisících,“ přibližuje majitel úklidové firmy Jiří Vychodil.

Největší zájem je o čištění koberců a mytí oken

U některých agentur si zákazníci ještě musí připočítat i cestovné. Největší zájem je o čištění koberců, mytí oken nebo třeba kachliček v koupelně. Většina firem ale už teď hlásí plno. Objednávky totiž začaly přijímat už během září.

Domácnosti, které si úklidovou firmu nestihly objednat, můžou ale využít i projekty jako je například služba hodinových manželů nebo třeba supersoused.cz. Na internetových stránkách si stačí jen vybrat datum, místo a zvolit si cenu, kterou je zákazník za práci ochotný dát.

„Zadáte si svůj požadavek a jednotliví ‘supersousedé‘ vám dají svoje nabídky. Vy sám si vyberete a rozhodnete se, jestli je pro vás lepší, aby to bylo levné, nebo aby ten člověk měl dobré hodnocení, nebo aby to bylo zrealizované v konkrétním termínu,“ dodává autorka projektu Lívia Palásthyová.

Cena jednorázového úklidu začíná zhruba od 120 korun za hodinu.

Zuzana Švejdová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme