Ukrajina seznámí EU se zajištěním dodávek plynu

Jak stabilní budou dodávky plynu přes Ukrajinu ? O tom má Evropskou unii informovat přímo ukrajinská premiérka Julia Tymošenková na schůzce s českým předsednictvím Rady Unie a zástupci Evropské komise v Lucemburku.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

potrubí, plynovod

potrubí, plynovod | Foto: Archiv ČRo

Ruský premiér Vladimír Putin minulý měsíc upozornil Unii, že by Ukrajina mohla mít problémy s platbami za dodávky plynu. Rusko by potom mohlo přerušit dodávky a to by, sice mimo topnou sezónu, pocítili i odběratelé v Unii.

Představitelé evropské sedmadvacítky budou chtít od Julie Tymošenkové vědět, jak na tom Kyjev s platbami je a jestli se má Unie připravit na potíže podobné jako letos v lednu. Rusko přišlo s myšlenkou, aby Unie Ukrajině s platbami za plyn pomohla. Podle diplomatů se ale zatím Kyjev na Brusel s takovou prosbou neobrátil.

Milan Kopp, Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme