Unilever zavře továrnu v Nelahozevsi, o práci přijde 600 lidí

Společnost Unilever uzavře svou továrnu v Nelahozevsi na Mělnicku. O práci tam přijde 634 lidí. Britsko-nizozemská firma v Česku vyrábí potravinářské výrobky, například margaríny nebo majonézy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nelahozeves z ptačí perspektivy (ilustrační foto) | Foto: Tomáš Adamec

Unilever se stejně jako další firmy z oboru potýká s ekonomickou krizí. Jako důvod uzavření závodu uvedla nutnost snížení nákladů, urychlení inovací a zjednodušení operací. Kam se výroba přesune zatím není jasné.

Uzavření továrny proběhne v několika fázích. Produkce bude zcela ukončena ve druhém čtvrtletí příštího roku. Starosta Nelahozevsi Jaroslav Otásek se o zavření závodu dozvěděl až z médií, nikdo z firmy ho nekontaktoval.

"Nikdo ze společnosti ani neměl tu slušnost aby přišel a oznámil to obecnímu úřadu. Myslím si, že to je sprosťárna první třídy," řekl Otásek.

V továrně podle něj pracuje asi pětina obyvatel Nelahozevsi. "Byli jsme obec, která v bývalém okrese Mělník měla nejnižší nezaměstnanost, takže teď vyskočíme v tabulce hodně vysoko," řekl starosta.

Unilever už v roce 2004 zrušil závod v Zábřehu na Moravě. O práci tehdy přišlo 300 zaměstnanců. Výroba majonéz se poté přesunula právě do závodu v Nelahozevsi.

Igor Maňour, Tomáš Medek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme