Union banka vyhrála spor se Slovenským plynárenským průmyslem

Česká Union banka vyhrála odvolací soud v kauze proplacení směnek Slovenského plynárenského průmyslu. Nejvyšší soud Slovenské republiky potvrdil verdikt krajského soudu, že plynárenský podnik musí bance proplatit 350 milionů korun a náklady spojené se soudním řízením. Pět směnek v hodnotě 70 milionů vystavil později zavražděný bývalý ředitel podniku Ján Ducký společnosti Sezoos Group vedené Romanem Zubíkem.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soudní síň

soudní síň | Foto: Justice.cz

Podle senátu Nejvyššího soudu nebylo prokázáno, že by se finanční ústav podílel na nezákonných transakcích. K dnešnímu konečnému verdiktu se pro Český rozhlas vyjádřila ředitelka finanční skupiny Union Group a šéfka dozorčí rady Marie Parmová. "Po takových průtazích jsem vděčná těm, kteří se dnes nebáli tento verdik vyřknout a konečně přiznat, jaká je skutečnost. To znamená, že Union banka má nárok na vyplacení finančních prostředků, které před třemi lety poskytla právoplatně Slovenskému plynárenskému podniku".

Proti rozhodnutí Nejvyššího soudu není odvolání. Žalovaná strana může využít pouze mimořádného opravného prostředku prostřednictvím generální prokuratury.

Renata Havranová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme