Union pojišťovna je v nucené správě

Union pojišťovna je ode dneška v nucené správě. Ministerstvo financí přistoupilo k tomuto kroku, aby ochránilo zájmy klientů. Těch se však zavedení nucené správy nijak nedotkne, ujišťuje mluvčí ministerstva Jaroslav Dědič.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Union pojišťovna | Foto: Union pojišťovna

"Nucená správa by měla především splnit účel určitého zmapování účetnictví v této pojišťovně a nucený správce společně s ministerstvem financí navrhne další kroky, o kterých budeme neprodleně informovat," řekl Radiožurnálu Dědič. Správcem pojišťovny ministerstvo jmenovalo Zdeňka Petříčka.

Mluvčí doplnil, že Union pojišťovna nadále vykonává svoji činnost v pojišťovnictví v souladu s platným zákonem. "Neznamená to žádnou negativní zprávu pro klienty, Union pojišťovna běžně funguje dál a nejde o ohrožení vkladů a pojistek klientů."

Union pojišťovna založená v roce 1995 je menší univerzální pojišťovnou. Společně se zkrachovalou Union bankou byla členem skupiny Union Group. Do pojišťovny měla v létě vstoupit společnost Conti Capital. Firma ale ještě od ministerstva financí nezískala souhlas k nabytí akcií.

Naděžda Hávová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme