Unipetrol výrazně zvýšil zisk

Petrochemická skupina Unipetrol zvýšila v pololetí čistý zisk v meziročním srovnání o více než 46 procent na milardu a 760 milionů korun. Holding Unipetrol patří polskému ropnému koncernu PKN Orlen, ten ale ztratil dočasně hlasovací práva ve skupině, protože neučinil včas novou nabídku pro odkup akcií menšinových akcionářů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chemopetrol | Foto: Jan Rosenauer

Tu zveřejnil teprve minulý týden - 135 korun za jednu akcii Unipetrolu, 155 korun za akcii Spolany a 978 korun za akcii podniku Paramo. Pokud ji schválí Komise pro cenné papíry získá PKN zpět hlasovací práva.

Jestli je nabízená cena akcií adekvátní hospodářským výsledkům skupiny Unipetrol jsme se zeptali analytika Wood and Company Tibora Bokora.

"Hospodářské výsledky se v ročním srovnání velmi zlepšily, z tohoto pohledu by se mohla jevit nabízená cena od PKN hodně podhodnocena. Je třeba si ale uvědomit, že nabízená cena spíše zohledňuje budoucí očekávání výsledků skupiny Unipetrol a víceméně se očekává, že vysoké ceny ropy za rok, dva klesnou, tudíž je těžké odhadnout, zda nabízená cena 135 Kč za akcii je férová, nebo není," řekl Radiožurnálu Bokora.

Milan Kopp, Ondřej Kubala Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme