Universal Music začala zkušebně distribuovat on-line hudbu

Největší nahrávací společnost na světě, americká Universal Music, dnes zahájila testovací provoz on-line distribuce hudby, kterou hodlá zákazníkům dodávat prostřednictvím sítě Internet. Jde o vůbec první krok, kdy se některá z velkých nahrávacích firem k něčemu podobnému odhodlala, přičemž význam takového opatření je pro další vývoj v tomto odvětví velmi důležitý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krok firmy je v hudebním průmyslu považován za důležitý, jeho smyslem je totiž dále postoupit v současném válečném tažení, které proti sobě vedou právě nahrávací firmy a kalifornská společnost Napster. Ta umožňuje v podstatě komukoliv stahovat z Internetu hudební soubory ve formátu MP3 a vyměňovat si je s ostatními uživateli sítě Internet, to vše samozřejmě bez jakéhokoliv omezení a zdarma.

Podle agentury Reuters nabízí Universal v rámci zkušebního provozu asi pěti tisícům milovníkům hudby neomezený přístup k více než 20.000 skladeb z vlastní databáze, k nimž patří díla umělců jako je L.L. Cool J, Sting anebo Sheryl Crow. Problém je však v tom, že Universal Music uživatelům sice umožní skladby poslouchat, avšak nedovolí, aby si hudební soubory v komprimované podobě stahovali a vytvářeli si vlastní kopie tak, jak to nabízí právě Napster.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme