ÚOHS povolil pokračovat v projektu sociálních karet

Antimonopolní úřad dovolil ministerstvu práce a sociálních věcí pokračovat v přípravě sociální karty. Od ledna by na ni měly být vypláceny veškeré podpory, dávky a příspěvky.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže | Foto: Tomáš Adamec | Zdroj: Český rozhlas

Úřad se začal výběrovým řízením zabývat po podnětech uchazečů soutěže, v září tendr pozastavil a smlouvu s vítězem, kterým se stala Česká spořitelna, zakázal uzavřít do doby, než rozhodne.

Informaci o rozhodnutí ÚOHS jako první přinesl server iHned.cz. Rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže poté potvrdili jeho šéf i mluvčí ministerstva Viktorie Plívová.

Do soutěže se kromě České spořitelny přihlásila Komerční banka a ČSOB v partnerství s Českou poštou. KB byla z tendru vyřazena, protože mimo jiné nesplnila počet bankomatů, které umožňují bezhotovostní převod. Nad ČSOB vyhrála Česká spořitelna hlavně díky počtu a rozmístění bankomatů.


Renáta Prátová, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme