UPC lhala v tendru. Zaplatí 400 tisíc a 3 roky se nesmí ucházet o veřejnou zakázku

Společnost UPC Česká republika se tři roky nesmí ucházet o žádnou veřejnou zakázku. Rozhodl o tom Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Telekomunikační firma totiž uváděla nepravdivé údaje v tendru na datové centrum. UPC navíc musí zaplatit 400 tisíc korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže | Foto: Tomáš Adamec | Zdroj: Český rozhlas

„Společnost UPC se dopustila porušení zákona o veřejných zakázkách tím, že předložila k prokazování technických kvalifikačních předpokladů reference, které neodpovídaly skutečnosti," vysvětlil důvody potrestání firmy předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Přehrát

00:00 / 00:00

Důvody potrestání UPC vysvětlil předseda ÚOHS Petr Rafaj

„Tyto nepravdivé informace se týkaly jejích obchodních vztahů, které byly důležité pro posouzení kvalifikace uchazeče,“ doplnil šéf antimonopolního úřadu s tím, že v současné době ÚOHS takto rozhodl o čtyřech firmách, dvě z nich už na takzvaný black list veřejných zakázek zapsal.

Rozhodnutí zatím nenabylo právní moci. Podle mluvčího UPC Juraje Gerberyho ale firma pokutu uhradí a nebude se odvolávat.

„Došlo k selhání v přípravě podkladů pro veřejnou zakázku služeb datového centra ze strany našeho tehdejšího zaměstnance. Proti rozhodnutí se nebudeme odvolávat a pokutu zaplatíme,“ potvrdil mluvčí.

Jakub Šídlo, Libor Procházka, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme