Úřad práce ve Zlíně přichystal projekty Absolvent a Padesátníci

Úřad práce ve Zlíně chce víc motivovat zaměstnavatele, aby dávali šanci mladým uchazečům a lidem po padesátce. Úřad proto zahájil hned dva nové projekty na podporu zaměstnanosti v regionu. Projekt Absolvent je určený žadatelům o práci ve věku do 25 let. Druhý plán nese název Padesátníci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dělník | Foto: Jan Rosenauer

Zaměstnavatelé absolventů budou dostávat čtyři měsíce příspěvek na mzdu ve výši 4 000 korun. U programu Padesátníci bude úřad přispívat na mzdy stejnou částkou, ale po dobu devíti měsíců. Vedoucí Odboru trhu práce Miriam Majdyšová Českému rozhlasu řekla:

"My jsme příspěvek nabízeli i dříve, ale protože byl na stejné úrovni jako třeba příspěvky pro absolventy, tak zaměstnavatelé daleko více využívali příspěvky pro mladší věkové kategorie. Proto jsme se snažili nadsadit částku, kterou zaměstnavatel pro zaměstnání uchazeče nad 50 let může získat."

Zaměstnavateli se díky příspěvku sníží mzdové náklady, které s daným pracovníkem bude mít. Někteří zaměstnavatelé podle Majdyšové přistupují ke starším lidem s nedůvěrou.

"Mnohdy je to jen nechuť vzít člověka, o kterém si myslí, že je neperspektivní, že si z minulých zaměstnání bude přinášet nějaké zlozvyky, že možná už nebude pružný a podobně. To u spousty lidí není pravda," uvedla Majdyšová.

Oba projekty budou Úřad práce ve Zlíně stát asi dva miliony korun. Absolventi a lidé po 50. roce věku patří mezi skupiny, které si zaměstnání hledají velmi těžko.

Marián Vojtek, Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme