Úřady práce odhalily 472 nelegálně zaměstnaných lidí v restauracích a hotelích

Při kontrolách v restauracích a ubytovacích zařízeních odhalili inspektoři úřadů práce za první dva červnové týdny 124 případů nelegálního zaměstnávání cizinců. Odhalili také 348 Čechů, kteří pracovali načerno. Přes dvě stovky z nich byly zároveň hlášeny v evidenci úřadu práce a pobíraly podporu v nezaměstnanosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

oběd | Foto: Jan Rosenauer

Podle ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka z TOP 09 se kontroloři zaměřili hlavně na krajská města a podniky prověřovali především v době obědů a ve večerních hodinách. Uvedl, že týmy inspektorů se osvědčily a kontroly budou pokračovat.

„Dnes je těžiště odhalování nelegálního zaměstnávání skutečně ve spolupráci úřadů práce a inspektorátu práce. A ty další kontrolní instituce zapojujeme externě na dálku v případě potřeby zjištění například z evidence, zda u správy sociálního zabezpečení ten člověk je nebo není nahlášen. Ten tým, který jde do té provozovny, je velmi malý, ale spolupracuje na tom řada lidí, kteří pouze vyhledají nějakou informaci a poskytnou součinnost konkrétnímu týmu,“ řekl Jaromír Drábek.

Lucie Husárová 1, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme