Úroda obilí je standardní a ceny nestoupnou, ujišťují zemědělci

Podle prvního odhadu Českého statistického úřadu poškodila dlouhotrvající sucha pětinu úrody obilovin a hrozí zvýšení cen potravin. Zemědělci však tyto údaje popírají, letošní rok považují za standardní. O cenách zatím nehodlají spekulovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sklizeň obilí | Foto: Ladislav Bába

Vyjelo se do polí a zjistilo se, že to zase taková tragédie nebude. Bude dostatek jak krmné pšenice, tak potravinářského obilí,“ potvrzuje neaktuálnost dat ČSÚ mluvčí Potravinářské komory Dana Večeřová:

Spekulace o zářijových cenách považuje za věštění z křišťálové koule: „Počkejme si, až sklizeň skončí. Rozhodně není žádná obava z toho, že by došlo k nějakému skokovému zdražení.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Letošní sucho úrodu podle mluvčí Potravinářské komory Dany Večeřové neohrozilo. Potvrdila to ve Světě o jedné

Cena pečiva se navíc už dávno neodvíjí pouze z ceny suroviny. „Vstupuje do toho strašně mnoho faktorů – jsou to především ceny energií, protože pekařská výroba je jednou z energeticky nejnáročnějších výrob v potravinářském průmyslu,“ dodává Večeřová.

Markéta Bartošová, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme