Strach z recese opadl, americké burzy po rekordních ztrátách znovu rostou

Akciové trhy ve Spojených státech a Asii v úterý opět rostly. Smazaly tak velkou část svých pondělních rekordních ztrát. Index Dow Jones dokonce znamenal nejprudší procentní nárůst od ledna 2016. V pondělí se naopak propadl o 4,6 procenta, což představovalo nejprudší procentní pokles od srpna 2011.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americké akcie oživily, smazaly velkou část pondělních ztrát | Zdroj: Reuters

Úterní obchodování zahájil Dow Jonesův index více než dvouprocentním poklesem. Poté se však vývoj na trhu několikrát otočil a index se během dne pohyboval v rozpětí více než 1000 bodů.

Největší propad za sedm let. Akcie v USA prudce oslabily, Dow Jones se dostal i pod 24 tisíc bodů

Číst článek

V závěru obchodování pak spolu s dalšími předními indexy výrazně posiloval. Dow Jones stoupl o 2,33 procenta a obchodování uzavřel na 24 912 bodu.

Širší index S&P 500 obchodování uzavřel s nárůstem o 1,74 procenta na 2695,14 bodu a index technologického trhu Nasdaq se zvýšil o 2,13 procenta na 7115,88 bodu. V pondělí se S&P 500 propadl o 4,1 procenta a Nasdaq o 3,8 procenta.

Rychleji rostly hodnoty akcií v japonském indexu Nikkei, který si připsal přes tři procenta. Zisky ohlásily burzy v Hongkongu nebo Austrálii, hodnoty jihokorejských akcií zůstaly zhruba stejné.

Podle analytiků oslovených agenturou Reuters tak pondělním rekordním pádem amerického indexu Dow Jones, na který pak reagovaly další burzy, jen trhy opravily předchozí vysoký růst. A zatím to nevypadá, že by se blížila recese.

Šéf asijských investic banky JP Morgan Chase Richard Titherington prohlásil, že výrazný pokles sice může přijít, ale v současnosti není pravděpodobný.

Ondřej Klapal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme