Útlum kryptoměn. Posílil jen dogecoin, parodie na internetový mem

Současný trh digitálních měn je v silném útlumu. Od začátku roku ztratil kolem 640 miliard dolarů (14,2 bilionu korun) a každý krátký vzestup vystřídal další nelítostný výprodej. Úsměvné je to, že za posledních 30 dní zpevnila jen kryptoměna s názvem dogecoin, která vnikla z recese, píše agentura Bloomberg.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Měna dogecoin byla vytvořena v roce 2013 jako parodie na internetový mem Doge, který tehdy ovládal internet (ilustrační foto). | Foto: Aranami | Zdroj: Flickr.com | CC BY 2.0,©

Měna dogecoin byla vytvořena v roce 2013 jako parodie na internetový mem Doge, který tehdy ovládal internet.

Obavy z přehřívání ekonomiky i z vyšších platů jsou přehnané, říká ekonom Švejnar

Číst článek

Mem Doge je založen na obrázcích psí rasy Shiba doplněné vtipným vnitřním monologem.

Za poslední zhruba měsíc se hodnota dogecoinu podle serveru OnChainFX, který sleduje kryptoměny, zvýšila asi o 160 procent.

Proč zrovna dogecoin? Odpovědět na tuto otázku je stejně těžké jako říci, proč má tato mince vůbec nějakou hodnotu. Nicméně internetem koluje teorie, že na popularitě získala, když byla v polovině července přidána do oblíbené aplikace pro bezplatné obchodování na burze Robinhood.

I když to může vypadat jako slabý důvod pro zvýšení ceny vtipu, pointa může spočívat ve snadném přístupu k této minci. Čím jednodušší je mince nakoupit a obchodovat s nimi, tím větší balík peněz se do takového obchodu může vložit.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme