USA rozšířily sankce proti Venezuele, týkají se šesti ropných tankerů

Spojené státy v úterý zařadily na sankční seznam šest tankerů, které Venezuela používá k transportu ropy na Kubu. Oznámilo to americké ministerstvo financí, které sankce spravuje. Pět z šesti tankerů pluje pod venezuelskou vlajkou, šestý pak pod vlajkou panamskou.

Washington Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tankery v Hormuzském průlivu mezi Perským zálivem a Ománským zálivem

Pět z šesti tankerů pluje pod venezuelskou vlajkou, šestý pak pod vlajkou panamskou. (ilustrační foto) | Foto: Hamad I Mohammed | Zdroj: Reuters

Spojené státy rovněž uvedly, že režim venezuelského autoritářského prezidenta Nicoláse Madura se snaží sankcím vyhnout přejmenováváním plavidel. To je případ tankeru Nedas, který se plavil pod řeckou vlajkou a který Washington zařadil na černou listinu letos v dubnu. Tanker se podle Washingtonu teď jmenuje Esperanza a pluje pod kubánskou vlajkou.

Venezuelský opoziční vůdce Guaidó marně vyzýval k dalším protestům proti Madurovi

Číst článek

Americké ministerstvo financí k rozšířenému sankčnímu seznamu uvedlo, že je to další z kroků proti Madurovu režimu, který dodává Kubě ropu výměnou za bezpečnostní a zpravodajskou pomoc.

„Je to jeden z posledních zdrojů podpory nelegitimnímu Madurovu režimu ve Venezuele,“ dodalo americké ministerstvo.

Spojené státy v posledních měsících uvalily na Venezuelu řadu sankcí, které zasáhly například Madurovo okolí či státní ropnou společnost PDVSA. Washington za oficiální hlavu Venezuely nepovažuje Madura, ale Juana Guaidóa, který je opozičním lídrem a šéfem Národního shromáždění vzešlého z voleb z prosince 2015.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme