Ústecká Spolchemie propustí pětinu zaměstnanců

Až 200 pracovníkům z 950 chce zrušit pracovní místa Spolchemie - Spolek pro chemickou a hutní výrobu v Ústí nad Labem. Propuštěni by měli být ještě v letošním roce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohled na Ústí nad Labem | Foto: Jan Rosenauer

Podle vedení společnosti je propouštění pracovníků součástí plánu na stabilizaci, který má pomoct vyvést firmu z finančních potíží a zabránit tak případnému kolapsu celého podniku.

Spolchemie si nechala zpracovat analýzu, ze které vyplynula právě prováděná úsporná opatření. Souběžně s nimi se managementu podařilo získat pro tento plán i banky a věřitele společnosti.

Přehrát

00:00 / 00:00

O propouštění v ústecké Spolchemii mluvil na Rádiu Česko primátor Ústí nad Labem Jan Kubata

Podle primátora Ústí nad Labem Jana Kubaty by mělo být číslo 200 zrušených míst konečné. S ředitelem firmy chce ale ještě osobně mluvit o sekundárních dopadech na region.

"Nejde totiž jen o samotná místa uvnitř podniku, jsou na ně navázané další stovky míst u subdodavatelských firem. Spolchemie je pro Ústí strategickým podnikem," řekl Kubata. Případné úplné zavření firmy by podle něj znamenalo pro ústecký region katastrofu.

"My si uvědomujeme, že je lepší, když zůstane téměř 800 míst, než kdyby šel podnik do insolvence. Z technologického hlediska by to mohlo mít fatální dopady i na vznik sekundárních drobných chemických havárií," uvedl Kubata.

Igor Maňour, Marika Táborská, Eva Holá, Tomáš Pavlíček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme