Ústřední vojenská nemocnice přijde o část stavebního projektu

Ministr obrany Alexandr Vondra rozhodl o seškrtání stavebního projektu Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) v pražských Střešovicích. Celkové náklady na stavbu nových pavilonů tak klesnou z původních téměř tří miliard korun na necelé dvě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ústřední vojenská nemocnice | Foto: Marián Vojtek

Důvodem je, že některá zařízení, jako například hotel, nevzniknou. Změny ovšem mají maximálně vyhovovat současným potřebám vojenské nemocnice, tvrdí alespoň ministr obrany s tím, že jde o vůbec první projekt PPP, tedy soukromých a veřejných financí, a je třeba ho podpořit.

„Pokud jde o škrty, příští rok se budeme muset výrazněji uskromnit, ale myslím si, že to nebude mít zásadní dopad na kvalitu léčebné péče. Spíš jde o to, abychom zredukovali náklady na některé abundantní provozy nebo na některé oblasti, ve kterých se v minulých letech možná i trochu plýtvalo,“ řekl zástupce ředitele ÚVN Ivan Jeřábek.

Přehrát

00:00 / 00:00

O situaci Ústřední vojenské nemocnice v Praze mluvil v pořadu Stalo se dnes zástupce ředitele Ivan Jeřábek.mp3

Pokud jde o projekt PPP, nemocnice by podle něj měla na určitých oblastech zájem, neboť by se daly využít pro samotnou činnost ÚVN.

Úspory v příštím roce se dotknou i nákupu zdravotnické techniky. „Myslím si, že střízlivým přístupem k nákupu a především k jednáním s dodavateli se jeví tato oblast poměrně perspektivní. Dalo by se šetřit i s tím, že by nebyla dotčena kvalita péče,“ uvedl Ivan Jeřábek.

V této souvislosti doporučuje centralizované nákupy a jednání o příznivějších cenách u dodavatelů.

Eva Presová, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme