V Basileji probíhá největší veletrh šperků a hodinek

Švýcaři letos očekávají rekordní tržby v oblasti náramkových hodinek. Tato zpráva odstartovala také největší evropský hodinářský veletrh, který každoročně probíhá v Basileji ve Švýcarsku. Akce bude trvat ještě šest dní a představí se na něm téměř 1900 vystavovatelů ze 45 zemí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Basileji probíhá největší veletrh šperků a hodinek | Zdroj: ČTK

České firmy na veletrhu v Basileji nevystavují, nicméně, jak uvedl na Rádiu Česko Jiří Helikar, předseda představenstva české firmy Elton vyrábějící hodinky Prim, akci navštíví.

„Je to profesní zájem a příležitost setkat se s našimi obchodními příteli. A samozřejmě podívat se, co naše konkurence připravuje a jestli naše nové modely budou minimálně tak hezké jako ty konkurenční,“ řekl.

Přehrát

00:00 / 00:00

O hodinářském trhu jsme na Rádiu Česko mluvili s Jiřím Helikarem, předsedou představenstva české hodinářské firmy Elton.

Dodal, že firma Elton má nyní připraveny dva základní směry výroby hodinek. „Mechanické hodinky s našim vlastním strojkem. A druhou linii, kterou sledujeme, jsou designové hodinky, kde se snažíme více podpořit český průmyslový design,“ přiblížil.

Převládne střídmost a střízlivost v designu

Doplnil, že celosvětově se do oblasti mechanických hodinek začíná vracet určitá střídmost a střízlivost v designu. „Že se malinko opouští trendy bohatých barokních tvarů – zlaty a brilianty zářícím. Uvidíme, co naši konkurenti ukáží na veletrhu v Basileji,“ uvedl.

Švýcarský trh s hodinkami hlásí vzestup tržeb už od loňského roku. Rok 2011 má být v tržbách dokonce rokem rekordním a to přesto, že světová ekonomická krize odezněla teprve nedávno.

„Samozřejmě je trochu vidět určitý útlum, který proběhl v minulých dvou letech. Ale hodinky jsou věcí zbytnou, kterou si lidé většinou kupují, aby si udělali radost,“ dodal Helikar.

Martina Mašková, Katka Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme