V Bulharsku se zhoršuje plynová krize

V Bulharsku postupně zesilují projevy energetické krize. V některých městech jako je Varna na pobřeží Černého moře musely školy přerušit vyučování a vyhlásit topné prázdniny. Problémy jsou i v hlavním městě Sofii, kde stovky lidí protestovaly proti nečinnosti vlády.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Protivládní demonstrace v bulharském hlavním městě Sofii | Foto: Jaromír Janev

V některých čtvrtích metropole jako ve čtvrti Nadežda (Naděje) jsou radiátory chladné. Problémy mají především rodiny s malými dětmi. "Už dva týdny není dost zemního plynu a jeho zásobování vlastně není. Pokud ale vím, vláda dělá vše, aby zlepšila současnou situaci," uvedla pro Český rozhlas paní Evelina.

Mnoho lidí si to ale nemyslí a po protivládních demonstracích ve dvou předešlých dnech se jich dnes před bulharským parlamentem sešlo několik stovek. Protestující chtějí dosáhnout odchodu současné vlády a rezignaci poslanců.

Počet účastníků demonstrace ale ukázal, že většina obyvatel Sofie nemá stejný názor. Protest se děje bez násilí, k parlamentu nastoupilo přibližně stejné množství policistů, jako je demonstrantů.

Přečtěte si také:
V Bulharsku protestovaly stovky lidí proti chudobě
Nedostatkem plynu nejvíc trpí východ Evropy

Jaromír Janev, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme