V červnu mírně stoupl počet lidí bez práce

Míra nezaměstnanosti v červnu vzrostla na rovných osm procent z květnových 7,9 procenta. Minulý rok byla v červnu jen 5 procent. Oznámilo to dnes ministerstvo práce a sociálních věcí. Počet lidí bez práce, kteří mohli bezprostředně nastoupit do zaměstnání, se v červnu meziročně zvýšil o více než 173 tisíc. To znamená, že bez práce je 453.000 lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nezaměstnanost

V červnu většinou nezaměstnanost klesá. Trh práce je ale stále negativně ovlivňován současnou ekonomickou krizí. Podniky snižují stavy, některé se dokonce přemisťují z Česka pryč. To je i případ Stříbra na Tachovsku, kde teď přijde o práci 613 lidí.

Co to bude pro osmitisícové město znamenat, řekl starosta Miroslav Nenutil: "Neštěstí, hrůza, katastrofa... Protože v podstatě tolik nezaměstnaných tady vstřebat nemůžeme. A o nějakých dalších nabídkách, že by tady byly nebo se připravovaly, o tom fakt nevím."

Ministr práce a sociálních věcí Petr Šimerka podobný vývoj nezaměstnanosti očekával. "A musím říct, že ve srovnání s členskými státy Evropské unie, ale i dalšími zeměmi, je na tom Česká republika pořád relativně velmi dobře," uvedl Šimerka.

Bojíte se o práci? Hlasujte v naší anketě!

Přečtěte si také:
Míra nezaměstnanosti v květnu zůstala na 7,9 procenta
Evropská komise předloží svůj plán na boj s nezaměstnaností
EK chce dát více než 500 miliard korun na boj s nezaměstnaností
Dalším projevem hospodářské krize je stoupající nezaměstnanost
Nezaměstnanost v eurozóně je nejvyšší za deset let
Stovky nezaměstnaných dostanou výrazně nižší dávky
Nezaměstnanost stále roste, průmysl i stavebnictví ale zmírňují propad

Veronika Malá, Katka Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme