V Česku vzniknou tři nové průmyslové zóny s podporou státu, schválila to vláda

Vláda schválila tři nové průmyslové zóny. V letech 2017 až 2022 by měly se státní podporou vzniknout ve Veselí nad Moravou, u Chebu a v Moravských Budějovicích. Podle ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka z ČSSD jsou ale zmíněné tři projekty teprve na začátku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Veletrh For Pasiv a Cesty Dřeva, Jan Mládek | Foto: Filip Jandourek

„Samozřejmě je to pouze první krok, protože toto je jakési vyjádření vůle, že bude pokračováno v přípravě těchto zón. Druhým krokem musí být ještě schválení rozpočtu a vybudování zón, ale po tomto rozhodnutí vlády jsme již blíže cíli,“ řekl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

Například v nové průmyslové zóně ve Veselí nad Moravou na Hodonínsku najde místo víc než 10 podniků. Zóna by měla být hotová v roce 2022 a přinese přes 300 nových pracovních míst. Určená je pro 11 až 13 firem střední velikosti.

Město teď bude muset sehnat 25 procent z celkových nákladů, které budou skoro 270 milionů korun. Zbytek pokryje státní dotace.

Od roku 1998 podpořil stát stavbu 104 průmyslových zón. Nejvíc jich bylo v Ústeckém kraji.

Jana Čermáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme