V Česku začne fungovat nový centrální úřad práce

Od zítřka začne v Česku fungovat nový centrální úřad práce. Jeho síť bude pokrývat všech 409 stávajících poboček úřadů práce. Od ledna pak pobočky převezmou i část agendy radnic a začnou vyplácet všechny sociální dávky a příspěvky postiženým a seniorům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úřad práce. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

O místo by tak podle odhadů ministerstva práce a sociálních věcí mohlo přijít několik stovek úředníků. Šéf resortu Jaromír Drábek tvrdí, že konkrétnější čísla bude mít během několika měsíců.

Přehrát

00:00 / 00:00

O sjednocení úřadů práce mluvila na Radiožurnálu redaktorka Martina Spěváčková

„Přibližně 400 zaměstnanců by mělo být přesunuto do oblasti kontroly, přibližně stejný počet zaměstnanců bude na úřadech práce nadbytečných a my si tím vytvoříme prostor pro 2. krok od ledna, kdy budeme chtít se dohodnout se starosty obcí, které dnes vyplácejí některé nepojistné dávky, aby zkušení pracovníci mohli přejít na úřady práce a dál zajišťovat svou agendu.“

"Organizační změna nemá žádný dopad na kontakt úřadů práce s klienty. Všech 409 pracovišť zůstává v činnosti. Pro klienty se nic nemění," zdůranil ministr Drábek.

Jedním z cílů sjednocení úřadů práce je úspora. Za tento rok by reorganizace měla státní kase ušetřit 180 milionů korun. Sjednocením úřadů chce resort také zefektivnit vyplácení peněz od státu a více postihovat zneužívaní sociálních dávek nebo si posvítit na nelegální zaměstnávaní.

Generální ředitelkou centrálního úřadu práce jmenoval ministr Kateřinu Sadílkovou, která vedla úřad práce v Liberci.

Milan Kopp, Lenka Rafaelová, Martina Spěváčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme