V Evropě roste poptávka po kancelářích

Krize v Evropě zřejmě ustupuje. Na starém kontinentu je totiž nedostatek kanceláří, potvrzuje to aktuální studie společnosti DTZ.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kancelář ředitele

Následkem krize, která proběhla světem v minulém roce, došlo k velkému zpomalení a téměř k zastavení spekulativní výstavby kanceláří, to znamená, že developeři neměli zajištěný výraznější předpronájem kanceláří.

Nyní se nájemné v mnohých lokalitách dotklo svého dna a s postupem, jak se bude zlepšovat poptávka koncových nájemců, by nájemné mohlo začít výrazněji růst.

Přehrát

00:00 / 00:00

SSD DTZ.mp3

„Nedostatek kanceláří začíná být viditelný v mnohých evropských městech, nedostatek nejnovějších, moderních kanceláří v kategorii A. Vlastníci poskytují výrazné pobídky. Loni byli ochotni i výrazně slevit na nájemném a nájemci vidí, že začíná být poslední čas na uzavření výhodných podmínek,“ říká analytička mezinárodní poradenské společnosti DTZ Lenka Šindelářová.

V centru Prahy se nájemné pohybuje mezi 20 až 21 eury za metr čtvereční. Podle Lenky Šindelářové je Praha velmi specifický trh:

„Praha má velmi malé centrum, kde není možná výraznější výstavba nových kanceláří. Nájemné bylo i v minulém roce relativně stabilní, na rozdíl od jiných metropolí, kde jsme sledovali velmi výrazný propad nájemného. Do budoucna ani neočekáváme, že by nájemné mělo v Praze nějak výrazně růst.“

Zájemci o pronájem kanceláří se stěhují ze starších kanceláří do ‚áčkových‘ kanceláří – moderních a efektivně vybudovaných.

Michaela Vydrová, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme