V Evropě roste poptávka po kancelářích

Krize v Evropě zřejmě ustupuje. Na starém kontinentu je totiž nedostatek kanceláří, potvrzuje to aktuální studie společnosti DTZ.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kancelář ředitele

Následkem krize, která proběhla světem v minulém roce, došlo k velkému zpomalení a téměř k zastavení spekulativní výstavby kanceláří, to znamená, že developeři neměli zajištěný výraznější předpronájem kanceláří.

Nyní se nájemné v mnohých lokalitách dotklo svého dna a s postupem, jak se bude zlepšovat poptávka koncových nájemců, by nájemné mohlo začít výrazněji růst.

Přehrát

00:00 / 00:00

SSD DTZ.mp3

„Nedostatek kanceláří začíná být viditelný v mnohých evropských městech, nedostatek nejnovějších, moderních kanceláří v kategorii A. Vlastníci poskytují výrazné pobídky. Loni byli ochotni i výrazně slevit na nájemném a nájemci vidí, že začíná být poslední čas na uzavření výhodných podmínek,“ říká analytička mezinárodní poradenské společnosti DTZ Lenka Šindelářová.

V centru Prahy se nájemné pohybuje mezi 20 až 21 eury za metr čtvereční. Podle Lenky Šindelářové je Praha velmi specifický trh:

„Praha má velmi malé centrum, kde není možná výraznější výstavba nových kanceláří. Nájemné bylo i v minulém roce relativně stabilní, na rozdíl od jiných metropolí, kde jsme sledovali velmi výrazný propad nájemného. Do budoucna ani neočekáváme, že by nájemné mělo v Praze nějak výrazně růst.“

Zájemci o pronájem kanceláří se stěhují ze starších kanceláří do ‚áčkových‘ kanceláří – moderních a efektivně vybudovaných.

Michaela Vydrová, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme