V Hannoveru začíná veletrh CeBIT

Novou organizační strukturu představí největší veletrh počítačů a elektroniky na světě CeBIT. Ten se dnes v německém Hannoveru dočká slavnostního zahájení. Přehlídka moderních technologií bude kratší, menší a více zaměřená na odbornou veřejnost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

detail klávesnice | Foto: Jan Rosenauer

Počet vystavovatelů se oproti loňsku snížil o pět a výstavní plochy dokonce o 10 procent. Může za to prý mimo jiné silné euro, které omezuje možnosti zámořských vystavovatelů. Organizátoři postavili expozici podle svých slov na třech pilířích: řešeních pro byznys, pro veřejný sektor a na výrobcích, které potřebujeme v každodenním životě.

Na letošním CeBITu má být jasně patrný trend skloubení co nějvětšího počtu aplikací do jednoho přístroje. Velkým tématem bude zřejmě v Hannoveru taky plán Microsoftu na převzetí internetové společnosti Yahoo. Na CeBITu je totiž s napětím očekáváno vystoupení šéfa Microsoftu Steva Ballmera.

Milan Kopp, Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme