V kauze tunelu Moravia banky padla žaloba

Státní zástupce předal soudu obžalobu za tunelování Moravia banky. V kauze Moravia Banky je obžalováno celkem 13 lidí. Jak prohlásil státní zástupce Rostislav Bajger, připravili banku o víc než miliardu korun. K soudu se podle něj dostane například předseda dozorčí rady banky Jiří Baron, bývalý starosta Frýdku-Místku nebo místopředseda představenstva Pavel Vyvijal.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kauza vytunelované Moravia banky se pohnula vpřed. Státní zástupce Rostislav Bajger předal Krajskému soudu v Ostravě obžalobu, ve které figuruje celkem 13 osob. Jak řekl Českému rozhlasu, všem hrozí až dvanáctiletý trest. "Jedná se mimojiné o bývalého předsedu dozorčí rady Moravia banky a bývalého předsedu představenstva banky. Celková škoda činí nejméně jednu miliardu korun. Obžaloba byla podána pro trestné činy úvěrových podvodů porušování povinnosti při správě cizího majetku, trestný čin zneužívání informací v obchodním styku a trestný čin podvodu."

Markéta Kaclová, Martin Knitl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme