V Lipsku se představuje 430 automobilek

V Lipsku byl dnes slavnostně zahájen autosalon AMI. Vzhledem k tomu, že obdobný veletrh v Frankfurtu nad Mohanem se letos nekoná, poutá k sobě Lipsko letos mimořádnou pozornost laické i odborné veřejnosti. Na ploše 130 tisíc metrů čtverečných se představuje 430 vystavovatelů z Německa i ze zahraničí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Autosalon AMI v Lipsku | Foto: David Šťáhlavský | Zdroj: Český rozhlas

Letošní ročník autosalonu AMI je rekordní účastí vystavovatelů a šíří doprovodného programu. V německé premiéře se představuje široká paleta vozů, včetně, pochopitelně nové Škody Octavia, o kterou je mezi hosty Autoslanu velký zájem. Podobně se těší pozornosti návštěvníků, kterým se dnes dopoledne otevřely brány lipského výstaviště i její koncernová sestřenice SEAT Altea, oba vozy vyrostly na stejných základech Audi A3, ale soutěží o přízeň v různých kategoriích. nižší střední třída, resp. minivan. Jihokorejský Hyundai poprvé v Evropě převedl nový sportovní model, svůj celosvětový křest si zde pak odbylo Audi A4 v provedení 1,9 TDI či Opel Combo Tour s typovým označením 1,6 CNG.

Markéta Kaclová, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme