V Německu budou dálnice stavět ve větší míře soukromí investoři

Německá vláda chce mnohem víc zapojit soukromé investory do výstavby dálnic. Ti by měli mít v dalších letech na starosti vybudování 370 kilometrů nových dálnic. Jako protihodnotu dostanou firmy veškerý výnos z mýtného pro kamióny na vystavěných úsecích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dálnice | Foto: www.rsd.cz

Jak zjistil deník Süddeutsche Zeitung, konsorcium firem by mělo mít například na starosti rozšíření kritického úseku dálnice A8 mezi bavorským Augsburkem a Ulmem, což je poměrně blízko hranic s Českou republikou. Soukromí investoři budou mít za úkol rozšířit dálnici na tři pruhy. Náklady mají u tohoto 58 kilometrů dlouhého úseku dosáhnout asi 330 miliónů eur.

Podle ministra dopravy Wolfganga Tiefenseeho by se mohlo začít stavět už v roce 2010 a práce by měly trvat 4 až 5 let. Možnost pustit se do podobných projektů umožnilo spolkové vládě zvýšení mýtného, které schválila jako součást balíčku na ochranu klimatu. Mýtné bude od příštího roku činit v průměru 16,2 centu na kilometr.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme