V Německu citelně podraží mýtné pro kamióny

Mýtné pro kamióny v sousedním Německu příští rok citelně podraží. Rozhodla o tom nejtěsnějším rozdílem Spolková rada. Od 1. ledna 2009 tak řidiči zaplatí průměrně 16,3 centu za ujetý kilometr, namísto dosavadních třinácti a půl centu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kamion

kamion | Foto: Marián Vojtek

Návrh ministra dopravy Wolfganga Tiefenseeho prošel v horní komoře parlamentu nejtěsnějším možným poměrem 35 ze 69 hlasů. Do pokladny ministerstva má na mýtném v příštích roce putovat 5 namísto dosavadních 4 miliard eur.

Šéf resortu dopravy slibuje, že dodatečné příjmy půjdou na rozšiřování dálnic, budování obchvatů a přesun části nákladní přepravy na železnici. Proti zvýšení mýtného ostře protestují speditéři. Ti se domnívají, že nové tarify dostanou do úzkých 5000 přepravních společností, které zaměstnávají 40.000 lidí.

Šéf německé průmyslové a obchodní komory Martin Wansleben se domnívá, že zvýšením mýtného prokázala Spolková rada německé ekonomice medvědí službu.

Jiří Hošek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme