V Německu doutná skandál s handlováním s citlivými daty

Ilegální obchodování s bankovními údaji a osobními daty v Německu má zřejmě mnohem větší rozměry, než se původně myslelo. Podle informátora týdeníku Der Spiegel je "v oběhu" jeden a půl miliónu informací o německých spotřebitelích. Celé řadě osob už z částky bez jejich vědomí zmizely z účtů drobné sumy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Klávesnice mobilního telefonu | Foto: Fotobanka stock.xchng

Loterijní společnosti a poskytovatelé nejrůznějších služeb po telefonu zřejmě s daty svých klientů kupčí zcela nevídaným způsobem. Řada firem podle všeho informace o zákaznících nevymazává, ale naopak shromažďuje a dále prodává.

Týdeníku Focus nabídl neznámý kupec 50 000 sad adres, telefonních čísel a bankovních spojení. Podle časopisu pocházela data od dvou loterijních společností, jednoho mobilního operátora a jedné dárcovské organizace.

Informátor Spiegelu, který do minulého týdne pracoval v jednom z callcenter na severu Německa tvrdí, že nashromáždil dokonce jeden a půl miliónu klientských dat. Podle deníku Handelsblatt se za informace o jednom zákazníkovi platí od 5 centů do jednoho eura.

Milan Kopp, Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme