V Německu roste počet starších lidí bez práce

Už za rok by se měla v Německu zvednout hranice odchodu do důchodu na 67 let. Nejnovější statistiky Spolkové pracovní agentury ale ukazují, že za poslední tři roky se dramaticky zvýšil počet lidí, kteří krátce před odchodem do důchodu přišli o zaměstnaní.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

senior, důchodce, odpočinek

senior, důchodce, odpočinek | Foto: Free Stock Photos

Proti zvyšování důchodové hranice brojí opozice. Poukazuje na to, že zejména v některých dělnických profesích lidé nebudou mít už dostatek fyzických sil.

Nejnovější čísla navíc ukazují, že v posledních letech se ve věkové kategorii 60 až 64 let zvyšuje počet Němců bez práce. Částečně k tomu přispělo zrušení možnosti odejít do předčasného důchodu a zároveň nadále pracovat.

Podle Spolkového úřadu práce čísla jen potvrzují stávající trend, kdy populace stárne a zároveň se zmenšuje. To má za následek, že přibývá jak starších lidí, tak starších lidí bez práce.

Klára Stejskalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme