V Nošovicích vzniká infocentrum kvůli automobilce

V Nošovicích na Frýdecko-Místecku, kde má vyrůst továrna automobilky Hyundai, začíná fungovat informační kancelář. Zřizuje je ji krajský úřad a lidé se v ní mohou dotazovat na všechno, co je o automobilce zajímá, s výjimkou otázek, jak získat v továrně zaměstnání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Počítačová studie areálu automobilky

Do kanceláře v místním hostinci mohou tazatelé zamířit každý čtvrtek od 16:00 do 18:00. Úřední hodiny i dny bude podle krajského úřadu možné v případě zájmu rozšířit.

V kanceláři by měli být k dispozici především experti ze skupiny, která zónu připravuje. Otevření kanceláře je součástí informační kampaně kraje. Nábor zaměstnanců do nošovického závodu budou později podle kraje řešit přímo zástupci firmy Hyundai.

"Lidé se budou moci zeptat na cokoliv, pokud nebudeme schopni odpovědět na místě, budou otázky zprostředkovány mailem nebo jakoukoliv jinou cestou. V kanceláři by měli sloužit jak experti z nošovické skupiny, tak lidé z tiskového oddělení," řekla Radiožurnálu mluvčí krajského úřadu Šárka Swiderová.

Jihokorejská firma Hyundai Motor Company by měla na nošovických pozemcích pod Beskydami začít stavět na konci roku. Závod by měl postupně vyrábět ročně až 300.000 vozů. Podle dohody s českou vládou Korejci do stavby a technologií v první fázi investují asi 21 miliard korun. Továrna by měla zaměstnat až 3000 lidí.

Blanka Černá, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme