V Olomouckém kraji se v prosinci opět zvýšil počet nezaměstnaných

Míra nezaměstnanosti se v Olomouckém kraji zvýšila v prosinci na téměř dvanáct procent. Olomoucký kraj je tak v tomto ohledu třetí nejhorší v České republice. Bez práce je nyní více než čtyřicet tisíc lidí. Trend rostoucí nezaměstnanosti potvrzují i statistická data a srovnání s prosincem roku 2001.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úřad práce (ilustrační foto) | Foto: Vladan Dokoupil

„V meziročním srovnání pozorujeme také nárůst nezaměstnanosti. Počet nezaměstnaných je o 2223 vyšší než ve stejném měsíci roku 2011. Míra nezaměstnanosti vzrostla o půl procentního bodu. To jasně svědčí o nepříznivém trendu ve vývoji nezaměstnanosti, který se poprvé objevil v srpnu letošního roku a v posledních měsících se dále prohluboval,“ potvrzuje analytik olomouckého Úřadu práce Jaroslav Mikšaník.

Přehrát

00:00 / 00:00

O vývoji nezaměstnanosti v Olomouckém kraji natáčel Tomáš Minarčík

K nárůstu nezaměstnanosti došlo podle Mikšaníka ve všech okresech Olomouckého kraje.

„K největšímu nárůstu došlo na Olomoucku, kde se počet nezaměstnaných zvýšil o více než 1000 osob. Na druhou stranu zase okres Jeseník zase vykázal nejvyšší zvýšení míry nezaměstnanosti o 2,3 procenta. Na úrovni okresů je Jesenicko s mírou nezaměstnanosti 16,4 procent v celorepublikovém srovnání na druhém místě. Hned za okresem Bruntál,“ pokračuje Mikšaník.

O tom, že je stále těžší najít v Olomouckém kraji zaměstnání, svědčí i statistika počtu volných pracovních míst.

„Celkový počet volných pracovních míst v olomouckém kraji se meziměsíčně opět snížil, a to o 15 procent. Na konci prosince připadlo na jedno volné místo 50 uchazečů o zaměstnání, což je nejvyšší hodnota za poslední tři roky,“ dodává Mikšaník.

Tomáš Minarčík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme