V Olomouckém kraji se v prosinci opět zvýšil počet nezaměstnaných

Míra nezaměstnanosti se v Olomouckém kraji zvýšila v prosinci na téměř dvanáct procent. Olomoucký kraj je tak v tomto ohledu třetí nejhorší v České republice. Bez práce je nyní více než čtyřicet tisíc lidí. Trend rostoucí nezaměstnanosti potvrzují i statistická data a srovnání s prosincem roku 2001.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úřad práce (ilustrační foto) | Foto: Vladan Dokoupil

„V meziročním srovnání pozorujeme také nárůst nezaměstnanosti. Počet nezaměstnaných je o 2223 vyšší než ve stejném měsíci roku 2011. Míra nezaměstnanosti vzrostla o půl procentního bodu. To jasně svědčí o nepříznivém trendu ve vývoji nezaměstnanosti, který se poprvé objevil v srpnu letošního roku a v posledních měsících se dále prohluboval,“ potvrzuje analytik olomouckého Úřadu práce Jaroslav Mikšaník.

Přehrát

00:00 / 00:00

O vývoji nezaměstnanosti v Olomouckém kraji natáčel Tomáš Minarčík

K nárůstu nezaměstnanosti došlo podle Mikšaníka ve všech okresech Olomouckého kraje.

„K největšímu nárůstu došlo na Olomoucku, kde se počet nezaměstnaných zvýšil o více než 1000 osob. Na druhou stranu zase okres Jeseník zase vykázal nejvyšší zvýšení míry nezaměstnanosti o 2,3 procenta. Na úrovni okresů je Jesenicko s mírou nezaměstnanosti 16,4 procent v celorepublikovém srovnání na druhém místě. Hned za okresem Bruntál,“ pokračuje Mikšaník.

O tom, že je stále těžší najít v Olomouckém kraji zaměstnání, svědčí i statistika počtu volných pracovních míst.

„Celkový počet volných pracovních míst v olomouckém kraji se meziměsíčně opět snížil, a to o 15 procent. Na konci prosince připadlo na jedno volné místo 50 uchazečů o zaměstnání, což je nejvyšší hodnota za poslední tři roky,“ dodává Mikšaník.

Tomáš Minarčík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme