V Praze pokračují výroční zasedání MMF a SB

Druhým dnem dnes v Praze pokračuje oficiální část výročních zasedání Mezinárodního měnového fodnu a Skupiny Světové banky. Na programu dnešního jednání 182 ministrů a guvernérů centrálních bank a zhruba dalších 18.000 oficiálních hostů je dopolední a odpolední výroční diskuse. Mimo jiné se očekává i vystoupení guvernéra České národní banky Josefa Tošovského.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vládní zmocněnec pro pořádání výročních zasedání Zdeněk Hrubý říká, že zasedání už splnilo cíl týkající se České republiky. Uskutečnila se řada jednání, což bude mít podle něj dlouhodobý efekt pro očekávané investice v ČR. Podle Hrubého také nenastaly žádné organizační problémy či problémy technického rázu. \"Ze všech stran slyšíme také výborné hodnocení organizace výročních zasedání, takže snaha představit Prahu jako kongresové centrum se zdařila,\" řekl.

Praha bude hostitelským místem jednání Výročního zasedání Rad guvernérů MMF a Skupiny Světové banky, jehož hlavními tématy jsou ekonomické perspektivy, reforma MMF a SB a pomoc chudým zemím, do čtvrtka 28. září.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme