Valná hromada Harvardu byla odvolána

V Táboře se dnes měla sejít valná hromada Harvardského průmyslového holdingu, který je v likvidaci. Svolala ji skupina nejsilnějších akcionářů, mezi kterými jsou i společnosti se sídlem na Kypru, s cílem zvrátit rozhodnutí valné hromady společnosti ze srpna 1997 o zrušení holdingu a jeho vstupu do likvidace. Jednat se mělo i o odkupu akcií holdingu za 600 korun za kus. Protože ale do Tábora dorazilo méně než 3 procenta akcionářů, valná hromada byla odvolána.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

peníze | Foto: Jan Rosenauer

Hromadu svolalo "Sdružení za 600", které zastupuje akcionáře s více než třemi procenty základního jmění holdingu a které netrvá na pokračování likvidace společnosti. To naopak prosazuje Sdružení na ochranu drobných akcionářů. Jeho předseda Karel Staněk vysvětluje dnešní rozhodnutí. "K valné hromadě nedošlo proto, že se na ni dostavilo kolem tří procent majetku přitom kvorum je 30 procent a nezapsali se ani ti, kteří valnou hromadu svolali, tedy Sdružení pro 600. Čili vaná hromada byla neusnášeníschopná a proto byla zrušena."

Přehrát

00:00 / 00:00

Karel Staněk vysvětluje rozhodnutí

Sdružení na ochranu drobných akcionářů Harvardu - tzv. OSMA se už dříve netajilo tím, že valnou hromadu považuje za zbytečnou. Trvá na tom, že o vystoupení z likvidace může rozhodnout pouze soud. Navíc upozorňuje, že Holding nesmí odkupovat akcie od akcionářů, protože mu to zakázala Komise pro cenné papíry. Podle dnešních Hospodářských novin měl u komise intervenovat ministr financí Ivan Rusnok. Naléhal údajně na ní, aby zvážila nutnost prodloužení zákazu převodu akcií. Náhradní valná hromada Harvardu bude svolána do šesti týdnů.

Markéta Kaclová, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme