Varšava: Evropské ekonomické fórum zaplatí vláda

Hlavní město Polska Varšava se hodlá od státu domáhat vrácení nákladů spojených s organizací Evropského ekonomického fóra. To se bude ve Varšavě konat od 28. do 30.dubna. Mají se jej účastnit nejvyšší představitelé 35 evropských zemí. Jak napsal deník Žycie Warszawy, město bude od státu požadovat částku přibližně 18 milionů zlotých - tedy asi 110 milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Varšava, Královský zámek | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Varšavská radnice považuje Evropský hospodářský summit především za mezinárodní akci na vládní úrovni. Chce tedy, aby hlavní náklady na ni nesla vláda. Osm milionů zlotých bude podle výpočtů varšavského magistrátu stát organizace mimořádných škol v přírodě, aby žáci nemuseli trávit několik dnů ve městě částečně ochromeném bezpečnostními opatřeními. Nejméně tři miliony zlotých bude stát úklid metropole po skončení summitu. Odhaduje radnice.

Podle primátora Lecha Kaczyňského je třeba počítat s tím, že bude nutné uklidit po demonstracích odpůrců globalizace, kteří se do Varšavy sjedou. Město nemá v úmyslu platit za způsobené škody z vlastní kapsy. Další miliony zlotých si vyžádá nákup vybavení pro policii a změny tras tramvajových a autobusových linek.

Milan Kopp, Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme