Ve Škodě Auto vypisují faktury ručně, počítače stále nefungují

V největší české automobilce Škoda Auto mají stále problémy s počítači. Specialistům se od pondělí nedaří odstranit softwarovou chybu v podnikovém informačním systému SAP. Potíže s počítači už na vlastní kůži pocítili i zaměstnanci – někteří z nich si vzali dovolenou, protože pro ně firma nemá práci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Škoda Auto v Mladé Boleslavi | Foto: Jana Huzilová

Podle neoficiálních informací výpadek podnikového informačního systému SAP zkomplikuje život mladoboleslavské automobilce nejméně do pátku

Ve firmě se nyní faktury a expediční listy vypisují ručně. Kvůli tomu se tak v závodě nehromadí nově vyrobená auta. Vedení automobilky stále tvrdí, že výpadek zatím bezprostředně neohrožuje výrobu aut ani zákazníky.

Prodejci z autosalonů jsou ale jiného názoru. Pokud jim firma do tří dnů nedodá zboží, nastane pro zákazníka problém. Softwarová chyba v databázi způsobuje, že nejdou automaticky expedovat nové vozy a prodejci si nemohou objednávat náhradní díly.

Jana Huzilová, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme