Ve spolehlivosti vyhrává BMW

Automotoklub ADAC zveřejnil nejnovější žebříček spolehlivosti a obliby jednotlivých výrobců světových značek. Za půl roku došlo k řadě změn, včetně nového vítěze, kterým se stala bavorská motorárna, tedy BMW. Dobrou zprávou určitě je, že Škoda se stále drží v první desítce. Horší pak ta, že ji z osmého místa vytlačil Opel. Přesto však vozy z mladoboleslavské automobilky jsou před Volvem.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

BMW 323Ci

BMW 323Ci | Foto: Jiří Zíta

V čele, hlavně kvůli své spolehlivosti, se usadily vozy s modrobílou šachovnicí. Na tisíc BMW připadá statisticky 1,3 poruchy. Naopak Mercedes s koeficientem 1,7, a především více než milión vozů, které byly povolány do servisu, opustil první příčku a dělí se o stříbro.

Výrazně se polepšily ingolstadtské limuzíny koncernu VW. Audi se propracovalo za půl roku z pátého také na druhé místo. Volkswagen sám se drží na šestém. V první desítce jasně dominují německé vozy, jejichž absolutorium narušuje japonská Toyota, na páté pozici za sportovními dravci od rodiny Porcheových, Honda je sedmá.

Vilém Janouš, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme